تعمیر موتور پاکشتی – لوازم یدکی پاکشتی – قطعات موتور پاکشتی

0

تعمیر موتور پاکشتیلوازم یدکی پاکشتی – قطعات موتور پاکشتی

تعمیر موتور پاکشتی,قطعات پاکشتی,قطعات موتور پاکشتی,فروش قطعات پاکشتی,قطعات فروش موتور پاکشتی,فروش قطعات موتور های پاکشتی,لوازم یدکی پاکشتی

یک موتور پرقدرت و پرشتاب است که در بسیاری از کشورها به آن اسکوتر می گویند. این موتور بیشتر در کشورهای آسیای شرقی مانند کره و چین و ژاپن استفاده می شود. به دلیل حجم محدود موتور و پایین بودن سرعت آن و حفظ تعادل اسان مانند دوچرخه مورد استقبال بسیار از اقشار جامعه از جمله خانمها و محصلین قرار گرفت. همچنین در کشورهای اروپایی و آمریکایی و ایران نیز این موتور بسیار پرطرفدار است.

کیفیت قطعات و لوازم این موتورها بسیار عالی بوده و دارای عمر مفید طولانی میباشد و مدل های ژاپنی آن بسیار بهتر از مدلهای ایرانی است.

 به این موتورها ، پاکشتی گفته میشود به این دلیل که اوایل ورود آن به ایران این موتورها را از کشتی پیاده کرده و همانجا به مشتریان فروخته می شد و از آن پس به نام پاکشتی در ایران معروف شد.

فروش قطعات پاکشتی

آیا استفاده از موتور پاکشتی نیاز به گواهینامه دارد ؟

با خیالی آسوده می توانید در تمامی خیابانهای اصلی و فرعی تمامی شهرها تردد نمایید. این موتورها به عنوان دوچرخه حساب میشود زیرا حجم موتور آن کم بوده و سرعت متوسطی دارند.
*: یکی از علل استقبال بی نظیر از این نوع موتور ، عدم نیاز به گواهینامه می باشد.

 

چند مدل زمان احتراق در موتور پاکشتی داریم؟ (آیا ۲ زمانه و ۴ زمانه موجود است ؟)

احتراق در موتورهای پاکشتی بصورت ۲ زمانه و ۴ زمانه میباشد. این تعداد زمانها یعنی مراحل آماده سازی سوخت در مسیر سیلند و احتراق میباشد. هر کدام از اینها مزایای خاص خودش را دارد.
در مدل دو زمانه بنزین و روغن با یکدیگر ترکیب شده و در سیلندر ، حین احتراق می سوزند ولی در مدل چهار زمانه روغن به صورت جدا بر روی حلقه پیستون وارد شده و باعث روغن کاری پیستون می شود.

 

کدام برند از موتور پاکشتی ، لوازم و قطعاتش بهتر پیدا می شود ؟

تمامی برندهای پاکشتی از قبیل هوندا ، یاماها و سوزوکی در ایران یافت میشود. قطعات و لوازم مصرفی آنها نیز به راحتی قابل خرید است. اما موتور یاماها جوگ (JuG) و  هوندا دیوو (dio) ، نسبت به رقبای خود یاماها و سوزوکی ، پشتیبانی بهتری در ایران دارد.

 

از کجا میتوان موتور پاکشتی را پلاک کرد ؟

موتور پاکشتی نیاز به پلاک ندارد. این وسیله در ایران به صورت موتور نام برده میشود. در کشورهای خارجی به آن اسکوتر و دوچرخه میگویند. به دلیل حجم پایین موتور و سرعت محدود آن ، این وسیله نقلیه در سیستم راهنمایی و رانندگی ایران به عنوان دوچرخه دسته بندی شده است و نیاز به پلاک ندارد.

 

امکانات و ویژگی های موتور پاکشتی چیست ؟

موتورهای پاکشتی دارای امکانات و تنوع زیادی می باشد از قبیل :
آمپر دیجیتال ، دزدگیر ، جک برقی یا ساده ، قفل جک ، سوئیچ بلند یا کوتاه ، دارای استارت و هندل ، قفل گیربکس ، ریموت صندوق و…

لوازم یدکی پاکشتی

شرکتهای تولید کننده موتور پاکشتی کجا هستند و چند شرکت تولیدی داریم ؟

شرکتهای تولید کننده اسکوتر موتور یا پاکشتی بسیار اندک است و به تعداد انگشتان دست هم نمیرسد. محبوب ترین شرکتها عبارتند از : هوندا ، یاماها و سوزوکی 
*: تمامی مارک های فوق ساخت کشور ژاپن میباشد و تفاوتی ندارد ولی هوندا بازار بهتری دارد و مشتریان این موتور بیشتر از بقیه است.
*: محبوب ترین موتورهای پاکشتی در ایران به ترتیب هوندا ، یاماها و در نهایت سوزوکی می باشد.

 

[static_block_content id=”36″]

 

[static_block_content id=”34″]

نظرات بسته اند

فروش موتور